A A A

O Chórze

 

 

Powstaliśmy na początku 2003 roku z inicjatywy kilku osób zakochanych w muzyce i wspólnym jej tworzeniu. Od zawsze byliśmy chórem kameralnym, bo taka forma pociągała i pociąga nas najbardziej. Od listopada 2014 roku działamy przy Domu Kultury "Podgórze" w Krakowie.

 

Dlaczego śpiewamy?

 

Najkrócej rzecz ujmując – bo to kochamy. A definiując troszkę obszerniej: bo uwielbiamy pasję współbrzmień, wir pracy twórczej, mistrzostwo wyłaniania się dźwięków z początkowego chaosu znaków i nut, harmonię muzycznej kreacji oraz tę, być może alternatywną, formę samorealizacji.

 

Co śpiewamy?

 

Mamy w zanadrzu szeroki repertuar dzieł chóralnych – zarówno poważnych, tych z tzw. „górnej półki”, jak i lżejszych, bardziej rozrywkowych. Szczegóły w zakładce REPERTUAR.

 

Gdzie śpiewamy?

 

Koncertujemy głównie na terenie Królewskiego Miasta Krakowa, choć zdarzają się koncerty wyjazdowe na terenie Polski. Jesteśmy mobilni: chcesz, żebyśmy zaśpiewali u Ciebie? Zapraszamy do kontaktu.

 

Osiągnięcia:

 

Chór Kameralny Parafraza od momentu powstania uczestniczy w licznych konkursach i przeglądach chóralnych zdobywając kluczowe miejsca. Szczegóły w zakładce NAGRODY I WYRÓŻNIENIA.

 

Działalność o charakterze charytatywnym:

 

W styczniu 2010 roku chór wziął udział w charytatywnym koncercie organizowanym przez firmę Capgemini, połączonym ze zbiórką pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia „U Siemachy". Koncertowo położyliśmy również parokrotnie swoją cegiełkę pod budowę nowych organów w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W grudniu 2010 roku zaśpiewaliśmy na charytatywnym koncercie połączonym ze zbiórką pieniędzy na świąteczne prezenty dla dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu oraz dziecięcym Szpitalu im. św. Ludwika w Krakowie.

 

Dyrygent:

 

Dyrygentem chóru od 2014 roku jest Marta Krawczyk.

 

Nasz cel:

 

Z całego serca pragniemy śpiewem szerzyć piękno i wzbudzać nie tylko radość, ale i wzruszenie, zadumę, czasem śmiech, czasem łzę – po prostu poruszyć. Poruszyć tę strunę, którą każdy z nas ma w sobie, bez względu na to, jak głęboko ukrytą.

 

Serdecznie zapraszamy na nasze koncerty!!